Bizi takip edin
17. ÜNİVERSİTELER ARASI LOJİSTİK VAKA YARIŞMASI 2020

17. ÜNİVERSİTELER ARASI LOJİSTİK VAKA YARIŞMASI 2020

YARIŞMAYA KATILMAK İÇİN BURADAN BAŞVURABİLİRSİNİZ

* 6698 sayı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sizden aldığımız kişisel verilerinizin, vaka yarışmasına katılımınızın onayı, sonuçlarının size iletilmesi, bu kapsamda sizler ile iletişime geçilmesi ve güvenlik sebebiyle alınıp işlenmektedir. Alınan kişisel verileriniz Mars Lojistik Grup Şirketleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.


17. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması 2020, tüm üniversite öğrencilerine, takım halinde yarışarak, yaratıcı lojistik çözümleriyle, ödüller kazanma fırsatı sunuyor...

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2020

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Alanında Kariyer Fırsatını Kaçırmayın

 

Ülkemiz taşımacılık, depolama, gümrükleme, paketleme ve katma değerli hizmetler, sipariş ve stok yönetimi, sigorta ve gözetim ilgili faaliyetlerin bütünleşik bir şekilde gerçekleştirildiği “Lojistik” kavramını benimsemiştir. Lojistik faaliyetlerin Tedarik Zinciri Yönetimi bakış açısıyla gerçekleştirilmesi, uluslararası rekabet açısından ülkemize önemli üstünlükler sağlayacaktır. Martin Christopher’ın dediği gibi bundan sonra rekabet şirketler arasında değil şirketlerin içinde yer aldığı tedarik zincirleri arasında olacaktır. Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi açısından gereken bilgi, beceri ve yetkinlik düzeyleri çok farklıdır. Bu açı planlama ve proje yönetimi, stok yönetimi, süreç yönetimi, sistem analizi, simülasyon, istatistik, modelleme, optimizasyon, bilişim ve iletişim teknolojileri vb konularında çok daha kapsamlı bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Söz konusu bilgi ve becerilerin yanı sıra analitik düşünme, iletişim, takım çalışması, gibi yetkinlikler de gerekmektedir. Bu bilgi, beceri ve yetkinlikler düzeyi genelde yüksek öğrenim mezunlarının sahip olabilecekleri bir düzeydir.

 

Dolayısıyla taşımacılıktan lojistiğe, lojistikten tedarik zinciri yönetimine, tedarik zinciri yönetiminden değer zinciri yönetimine geçiş aşamasında olan sektörün, hele önümüzdeki yıllarda lojistik ve tedarik zinciri konularında bilgili ve yetenekli yüksek öğrenim mezunlarına gereksinimi çok daha fazla olacaktır.

 

Yarışmanın amacı:

·         Araştırmacı, meraklı ve yaratıcı gençlere fikirlerini aktaracağı bir ortam oluşturmak,

·         Sektörün sorunlarını üniversite öğrencilerimize aktarmak,

·         Üniversite öğrencilerimizin vaka çözümleme becerilerini geliştirmektir.

 

Kariyerimizi planladığımız üniversite yıllarımızda, her zaman hangi alanda başarılı ve mutlu olacağımızı merak ederiz. Bu kapsamda okuyarak ve danışarak bilgi edinmeye çalışırız. Lojistik Vaka Yarışması, sizlere lojistik ve tedarik zinciri yönetimini tanıtan, üzerinde proje ve takım çalışması yapabileceğiniz ve sonrasında kariyer planlarınızı yeniden değerlendireceğiniz tatlı ve öğretici bir rekabet ortamı sunmaktadır. Bunun yanı sıra sahip olduğunuz tüm teorik bilgilerle gerçek lojistik ve tedarik zinciri problemlerine çözümler bulma fırsatı elde edeceksiniz. Çözümlerinizin doğruluğu ve hassasiyeti kadar emeğinizi nasıl sunduğunuz da ön plana çıkacak ve değerlendirilecektir. Önceki lojistik vaka yarışmalarını katılan ve dereceye giren arkadaşlarımızın önemli bir kısmı artık lojistik ve tedarik zinciri yönetimi alanında çalışmaktadır.

 

Romalıların dediği gibi “Yalınlık gerçekliğin belirtisidir”. Birikimlerinizi kendiniz için faydaya çevirmek adına hepinizi bekliyoruz…

 

Katılım Koşulları

 1. Yarışma aşağıda belirtilen üç kategoride düzenlenmektedir:

 

Kategori A: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri 

 

Kategori B: Program Adında Lojistik Kelimesi Olmayan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri

 

Kategori C: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan 2 Yıllık Meslek Yüksek Okul Öğrencileri

 

Kategori D: Yabancı Ülke Üniversite Öğrencileri

 

 1. A, B ve C kategorilerinde yarışma dili (rapor ve sunum) Türkçe, D kategorisinde İngilizcedir.

 

 1. Yarışmaya takım olarak katılım söz konusudur. Takımlar 3 kişiden oluşur. Her takımda en fazla bir lisansüstü (doktora veya yüksek lisans) öğrencisi bulunabilir. Bir öğrenci sadece bir takımda yer alabilir. Takım üyelerinin çoğunluğunun başvurdukları kategorideki tanıma uyması gerekmektedir. Başvuru tarihinde mezun durumda olanlar yarışmaya katılamaz. Başvuru tarihinden sonra takım üyelerinde değişiklikler onay alınarak yapılabilir. Takım üyelerinin üniversite ve bölümleri veya programlarının çoğunluğunun olduğu üniversite bölümü/programı, takım üniversitesi bölümü/programı olarak adlandırılır. Bu sağlanmazsa ilk sıradaki takım üyesinin üniversite ve bölümü veya programı dikkate alınır.

 

 1. Her kategoriden final aşamasına en yüksek puanlı en fazla iki takım çağırılır. En yüksek puanlı takımın aynı üniversite bölüm veya programından olması halinde takip eden en yüksek puanlı farklı üniversite bölüm veya programından olan takım finale çağırılır.

 

 1. Katılım ücretsizdir.

 

 1. Tüm başvurular en geç 31.Ocak.2020 tarihi mesai bitimine kadar www.marslogistics.com ve www.loder.org.tr ve adresinden yapılacaktır. Başvurularda web üzerindeki ilgili başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır.

 

 1. Yarışma iki aşamadan oluşmaktadır. İlk Vaka, takımların e-posta adreslerine 10.Şubat.2020 tarihine kadar gönderilecek ve LODER web sayfasında ilan edilecektir.

 

 1. Takımlar raporlarını 16.Mart.2020 mesai bitimine kadar info@loder.org.tr e-posta adresine göndereceklerdir.

 

 1. Finalistler 18.Mayıs.2020 tarihinde web üzerinden duyurulacak, ayrıca sonuçlar tüm katılımcıların e-posta adreslerine gönderilecektir.

 

 1. Final tarihi Haziran 2020 ayı içerisinde olacak şekilde finale kalan finalistler ile birlikte karar verilecektir. Final aşamasında finalist takımlara yeni vakalar eşzamanlı olarak verilecek, hazırladıkları sunumları jüri önünde sunmaları istenecektir. Sunum sırası kura ile belirlenir. Takımlar sadece kendisinden sonraki takımların sunumlarını izleyebilirler. Finalist takımlar, final aşamasına kendi bilgisayarları ve kaynakları ile katılabilirler. Takımlara ödülleri final günü akşamı düzenlenecek bir törenle verilecektir.

 

 1. Finale kalan öğrencilerin şehirlerarası ulaşım ve konaklama masrafları MARS LOGISTICS tarafından organize edilecek ve karşılanacaktır.

 

Ödüller:

Tüm Kategorilerde Takımlara verilecek ödüller aşağıda belirtilmiştir;

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ: 4.500 TL (Her kategori için)

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2020

 

Jüri Üyeleri

Prof.Dr. Ömer Baybars TEK

 

Prof.Dr. Tunçdan BALTACIOĞLU 

 

Prof.Dr. Mehmet TANYAŞ 

Maltepe Üniversitesi  

Prof.Dr. Gülçin BÜYÜKÖZKAN 

Galatasaray Üniversitesi  

Prof.Dr. Okan TUNA 

Dokuz Eylül Üniversitesi 

Prof.Dr. Birdoğan BAKİ 

Karadeniz Teknik Üniversitesi 

Prof.Dr. Umut TUZKAYA

Yıldız Teknik Üniversitesi

Prof.Dr. Elif KONGAR 

University of Bridgeport 

Prof.Dr. Zafer ACAR 

Piri Reis Üniversitesi 

Prof.Dr. Köksal HAZIR 

Mersin Toros Üniversitesi

Doç.Dr. Ezgi UZEL

Beykoz Üniversitesi

 

 

 

© MARSLOGISTICS